12 راز روانشناسی فروش (قسمت دوم)

راز هفتم: انسان‌ها عاشق خرید کردن هستند

بعضی‌ها بر این باورند که انسان‌ها دوست ندارند متقاعد شوند، این باور کاملا غلط است. انسان‌ها عاشق این هستند که محصولات جدید ، کارهای جدید ، تجربه‌های جدید را تجربه کنند.

اما حواستان باشد انسان‌ها از فریب خوردن بیارند. پس نکته مهم ، سعی کنید برای فروش خدمات یا کالا ، به مشتری خود دروغ نگویید و او را فریب ندهید. خدمات یا محصول خوب ارائه دهید و سعی کنید آنقدر پیشنهاد شما جذاب باشد تا مشتری تشویق به خرید شود.

خرید کردن

راز هشتم : ذاتا انسان‌ها در مورد چیزهایی که نمی‌شناسند مشکوک هستند

انسان‌ها نسبت به هر چیزی که اطلاعی ندارند، مشکوک هستند. سعی کنید برای فروش خدمات یا کلای خود اطلاعات موثقی به مشتری ارائه دهید تا او را از وارد شدن به شک دور کنید. صداقت در فروش ، کلید موفقیت در تمام کارها است.

راز نهم : انسان‌ها همیشه در حال جستجو هستند

مشتریان همواره به دنبال این هستند که در ابتدا چقدر از فروشنده احترام و امنیت می‌بینند و در مرحله بعد خدمات یا کالا چقدر برایشان مفید است. این دو وجه در هر فروشنده وجود داشته باشد ، فروش موفقی خواهد داشت.

راز دهم: در دسترس و مفید بودن

اگر خدمات یا کالایی که شما عرضه می‌کنید در جاهای دیگر هم وجود دارد ، مشتری ترجیح می‌دهد به نزدیک‌ترین مکان برود و اگر مشتری به صورت مستقیم از شما خرید می‌کند مطمئن باشید خدمات یا کالای مورد نظرش را جای دیگر پیدا نکرده است.

یکی از مهمترین اصول فروش را یادمان باشد، همیشه ویژگی خاصی در خدمات یا کالای خود داشته باشید تا نیاز مشتری را بیشتر پاسخگو باشد.

راز یازدهم : انسان‌ها دوست دارند قبل از خرید، امتحان کنند

تا حالا دقت کردید به کسانی که از خرید‌های اینترنتی مطمئن نیستند و ترجیح می‌دهند محصول را لمس کنند و ببینند.

این باور در اکثر انسان‌ها وجود دارند که دوست دارند قبل از خرید ، اگر محصول باشد آن را ببینند و لمس کنند و اگر خدمات است آن را بیشتر و کاملا شفاف بدانند. پس بر اساس موقعیت کارتان ، به مشتری اجازه دهید بداند و تمام سوالات خود را بپرسد تا بتواند حس آنی را در خود خلق کند.

راز دوازدهم : بیشتر انسان‌ها دنباله‌رو هستند

روانشناسی فروش به این نتیجه رسیده است که انسان‌ها بیشتر از هم تقلید می‌کنند. فقط کافیست یکی از شمتریان شما محصول یا خدماتی از شما دریافت کند و از آن راضی باشد. همین مشتری می‌تواند اطرافیان خود را تشویق به خرید از شما کند. انسان‌ها همواره سعی در تقلید از کسانی دارند که در ذهن خود پذیرفته‌اند.

 

 

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.