در این زمان هر آینه جامعه ایران رو به گسترش و توسعه است. یکی از راه های پایدار کردن این گسترش و توسعه، بالا بردن کارایی افراد آن جامعه است. شرکت تلاش کاران سرمایه وزین که به اختصار تکسو نام دارد، در زمینه فروش تولیدات و محصولات و برندهای مختلفی از جمله : مواد غذایی – لوازم آرایشی و بهداشتی – محصولات چرمی و محصولات لوکس و هنری فعالیت می کند .

مدیران و بنیان گذاران تکسو از سال 1379 دارای سابقه در گستره کارآفرینی درعرصه فرهنگی ، هنری ، اجتماعی هستند که از آن جمله ایجاد موسسه مردم نهاد می باشد که فعالیت آن عام المنفعه و خیریه بوده وهرگونه همکاری در آن یاری بسزایی درامر کارآفرینی و حمایت از جامعه فرهنگی و هنری خواهد داشت. همچنین سازمان های مردم نهاد (N.G.O) در جهان زیر نظر سازمان ملل متحد هستند که بخش فرهنگی این سازمان به نام یونسکو میباشد.

شرکت تلاش کاران سرمایه وزین (تکسو) با چنین سازمان های فرهنگی و هنری عام المنفعه ای کار می کند. از آنجایی که بازاریابی شبکه ای واسطه ها را حذف می کند و هزینه های تبلیغات را نیز از میان می برد درآمد های ناشی از حذف واسطه ها و تبلیغات را به مشتریان، و جوانان اختصاص می دهد.

مدیران پویای شرکت تلاش کاران سرمایه وزین برای تحقق و رسیدن به هدف اصلی این سازمان در سال 1384 خورشیدی مبادرت به پژوهش،بررسی و ارایه طرح فروش صنایع دستی به روش بازاریابی شبکه ای نمودند که در این عرصه بسیار موفق بودند. از آنجایی که در آن سالها فقدان قانونی مصوب، برای این گونه بازاریابی احساس می شد روند اجرایی آن مسکوت ماند و مدیران سازمان بر آن شدند که با پیگیری بسیار و تلاش گسترده قوانین مصوبه محکمی پشتیبان عملی کار بازاریابی شبکه ای شود. در این فاصله مدیران بر دانش عملی و تئوری خود در زمــــــــینه های مدیریت ، بازاریابی شبکه ای ، رایانه و اینترنت همه جانبه افزودند. در سال 1388 پس از مصوبه وزارت صنعت، معدن و تجارت (بازرگانی سابق) برای اجرایی کردن بازاریابی شبکه ای، شرکت تکسو با هدف کارآفرینی برای استعدادهای جوان در امر بازاریابی و فروش بنا نهاده شد و در سال 1390 موفق به دریافت مجوز بازاریابی شبکه ای از وزارت صنعت ، معدن وتجارت گردید و سیستم بازاریابی شبکه ای صحیح و اصولی را راه اندازی نمود. شرکت تلاش کاران سرمایه وزین (ت.ک.س.و) با شماره ثبت 413587 ثبت شده و با توجه به دانش علمی و تئوری در زمینه های مدیریت ، بازاریابی شبکه ای ، رایانه و اینترنت شرایطی را فراهم کرده که تمامی افراد بتوانند محصولات مورد نیاز خود را به راحتی و بدون نیاز به سفرهای درون شهری تهیه کنند و همچنین از فرصت کسب درآمد تکسو به صورت پاره وقت یا تمام وقت بهره ببرند. این کارکرد و فعالیت تا کنون خیلی قوی و موثر ادامه پیدا کرده است.

همچنین شرکت تلاش کاران سرمایه وزین با ثبت برند تکسو اقدام به تولید محصولات مختلفی مانند آرایشی و بهداشتی و غذایی نموده است که در سبد کالایی شرکت قرار گرفته و در حال عرضه می باشد.
و در نهایت در سال 1394 بعد از تصویب آیین نامه اجرایی چگونگی صدور و تمدید پروانه کسب موضوع تبصره ماده 87 قانون نظام صنفی، شرکت تکسو موفق به اخذ پروانه کسب فعالیت بازاریابی شبکه ای شد.

آماج و هدف های شرکت تلاش کاران سرمایه وزین :

  • کار آفرینی برای تولید کنندگان کالای هنری
  • سرمایه گذاری در بخش توسعه آثار فرهنگی، هنری و اجتماعی
  • ایجاد کارگاه های تولیدی آثار هنری
  • حمایت از تولید و صادرات بخش خصوصی
  • کار آفرینی برای استعداد های جوان در امر بازاریابی و فروش
  • به کارگماری بازاریابان و فروشندگان کهنه کار با استفاده از روش های نوین بازاریابی
  • حمایت از جامعه فرهنگی، هنری کشور
  • به کار گیری هرچه بیشتر تکنولوژی و فن آوری روز جهان در بخش سنتی ایرانی
  • پیشرفت و توسعه بازار عمومی کشور
  • معرفی هرچه نمایان تر هنر و فرهنگ ایران به جهان

در طرح تجاری شرکت تکسو شما می توانید تنها با معرفی محصولات شرکت به دیگران درآمد کسب کنید. این تجارت می تواند به طور پاره وقت و تمام وقت برای شما درآمد فوری و یا درآمدی رسوبی داشته باشد. به بیان ساده تنها کاری که شما دراین تجارت انجام می دهید ترکیبی از این دو کار است که محصولات را به دیگران معرفی کنید (خرده فروشی) و سازمان فروش تشکیل دهید (حجم فروش کلی) و آن را گسترش دهید تا درآمد شما بیشتر شود.

در طراحی طرح بازپرداخت تکسو مراحل مختلفی برای رسیدن به بالاترین حد درآمدزایی در نظر گرفته شده است که با انجام دقیق و مرحله به مرحله آن شما می توانید از تمامی پتانسیل طرح استفاده کنید. به طور کلی این طرح یک مدل ترکیبی از چند پلن استاندارد جهانی است که با در نظر گرفتن سه مرحله درآمد فوری، درآمد میان مدت و درآمد رسوبی پیاده سازی شده و در هر مرحله مشوق هایی برای ارتقا شما در نظر گرفته شده است. که به ارتقا شما کمک به سزایی خواهد کرد.

پلان کسب درآمد

امتیاز کالا :

هر کالا بر اساس معیارهایی مانند نوع کالا, قیمت تمام شده کالا, هزینه حمل کالا, سود کالا, میزان فروش کالا, توان سنجی بازار و رقابتی بودن در بازار دارای یک امتیاز فروش است. که تمامی پورسانت های فروش با احتساب امتیاز هر محصول و بر حسب فروش هر ماه شمسی محاسبه و در پایان ماه پرداخت می شود. مبلغ هر امتیاز برای گرفتن پورسانت برابر 1000 تومان می باشد.

به طور کلی در طرح درآمد زایی شرکت تکسو شما از 6 طریق می توانید درآمد کسب کنید:

خرده فروشی
پاداش فروش شخصی
چند سطحی
پاداش ماهیانه
پاداش پویا
پاداش مشارکت

خرده فروشی:

هر فروش کالایی که مستقیما توسط خود شما انجام می شود خرده فروشی نامیده می شود. توجه داشته باشید که این نوع فروش از دفتر کاری خود شما و فقط فروش کالا به دیگران می باشد.
در پایان هر ماه حجم امتیاز فروش شخصی شما محاسبه و بر حسب حجم امتیاز شامل یکی از درصد ها به ترتیب زیر خواهید شد.

نحوه درآمد زایی و دریافت کارمزد

پاداش فروش شخصی:

برای حمایت بیشتربازاریابان فعال، 2 درصد از کل فروش شرکت به عنوان پاداش فروش شخصی بین 20 نفر بازاریاب اول که بیشترین خرده فروشی را در ماه داشته باشند به شکل زیر داده می شود.

1- %50 این مبلغ بین 5 نفر اول خرده فروشی بر حسب میزان فروش هر شخص تقسیم خواهد شد.

2- %50 مابقی بین 15 نفر بعدی بر حسب میزان فروش هر شخص تقسیم خواهد شد.

نکته: برای جلوگیری از فروش اجباری و پیش انباشته سازی نفرات جدید در این طرح، این پاداش به بازاریابانی تعلق می گیرد که حداقل 2 ماه از فعالیت این اشخاص در شرکت تکسو گذشته باشد.

گروه فروش:

هرگاه کالایی توسط شما فروخته شد و خریدار نیز خود متقاضی نمایندگی فروش باشد، شما وی را به عنوان زیر مجموعه در سطح یک گروه فروش خود ثبت نام کرده و شرکت وی را به عنوان همکار فروش شما در نظر می گیرد. این مرحله می تواند در مورد نماینده فروش جدید نیز انجام گیرد. و سطح دوم شما، شامل افرادي مي گردد كه توسط افراد سطح اول شما ثبت نام شده اند. و به همین ترتیب ادامه پیدا خواهد کرد.

چند سطحی:

شما می توانید تا 7 سطح از سطوح گروه فروش خود بر حسب حجم امتیاز فروش آن ها پورسانت چند سطحی را به ترتیب زیر دریافت نمایید. این پورسانت به بازاریابان فعال واجد صلاحیت شده تعلق می گیرد و در صورت واجد صلاحین نشدن کمپرس شده و به سطح بالایی انتقال می یابد.

نحوه درآمد زایی و دریافت کارمزد

پاداش ماهیانه:

هر بازاریاب می تواند در هر ماه یکی از چهار حالت زیر را به عنوان پاداش ماهیانه دریافت نماید.

نحوه درآمد زایی و دریافت کارمزد

مبالغ به تومان می باشد

توجه: این نوع پاداش فقط فروش در یک ماه می باشد.این پاداش ها در هر ماه تا 3 بار پرداخت می شود، یعنی هر نماینده فروش می تواند در هر ماه هر کدام از این پاداش ها را 3 بار دریافت کند.

پاداش پویا:

هر بازاریاب فعال %4 از کل امتیاز فروش مجموع شاخه پویا سبک خود را به عنوان پاداش پویا دریافت می کند.
هر بازاریاب در این روش دو شاخه پویا داشته که می تواند در پایان ماه اقدام به انتقال ميزان فروش همان ماه نمایندگان فروش مستقیم خود و زير مجموعه آنها به شاخه پویای دلخواه خود نمايد. و %4 حجم فروش شاخه پویا سبک خود را به عنوان پاداش دریافت نماید.

نکته: سقف درآمد هر بازاریاب در یک ماه از پاداش پویا 20,000,000 تومان است.

مثال: اگر بازاریابی دارای 3 شاخه فروش، به ترتیب با حجم فروش شاخه یک 1000 امتیاز، شاخه دو 2500 امتیاز و شاخه سه 2000 امتیاز باشد و وی در پایان ماه اقدام به انتقال شاخه یک و سه خود به یک شاخه پویا و انتقال شاخه دو خود به یک شاخه پویا نماید. این بازاریاب %4 شاخه سبک پویا خود یعنی 2500 امتیاز را به عنوان پاداش پویا دریافت می نماید. تومان 100,000 = (مبلغ هر امتیاز)1,000 × %4 × 2500

پاداش مشارکت:

برای حمایت بیشتربازاریابان فعال، درصدی از کل فروش شرکت به عنوان پاداش مشارکت بین بازاریابانی که در ماه واجد شرایط یکی از رده های پاداش ماهیانه شوند به ترتیب زیر، تقسیم می شود.

نحوه درآمد زایی و دریافت کارمزد

مبالغ به تومان می باشد

نکته: هر شخص جهت واجد صلاحیت شدن دریافت پورسانت گروه فروش خود و برای دریافت پورسانت چند سطحی باید هر ماه حداقل مبلغ 50,000 تومان، از کالاهای شرکت را به صورت فروش شخصی (خرده فروشی) به فروش برساند که حداقل سبد خرید می باشد تا به عنوان نماینده فروش فعال در نظر گرفته شده و پورسانت سطوح فعال خود را دریافت کند، همچنین مبلغ واجد صلاحیت شدن بقیه پاداش ها 100,000 تومان می باشد و در غیر اینصورت نماینده فروش غیر فعال بوده و فقط پورسانت خرده فروشی دریافت می کند.
همچنین هر نماینده فروش موظف است در هر 6 ماه حداقل 1 خرده فروشی داشته باشد. در غیر اینصورت به عنوان نماینده فروش غیر فعال در نظر گرفته شده و همکاری با ایشان تا زمان انجام خرده فروشی به حالت تعلیق در خواهد آمد و دفتر کار مجازی (اینترنتی) ایشان بسته می شود و شرکت هیچگونه مسوولیتی درباره آن نماینده فروش تا زمان رفع تعلیق نخواهد داشت.

نکته های مهم درباره برنامه اجرایی :

1 – در طرح تکسو هیچگونه محدودیتی برای پرداخت کارمزد نماینده فروش از قبیل سقف کارمزد یا پاداش پرداختی وجود ندارد و هر نماینده فروش هر فروش محصولی که انجام دهد درصدی از مبلغ فروش آن محصول را بابت پورسانت دریافت می کند.

2 – در طرح تکسو هیچگونه حق عضویت یا هرگونه وجهی برای شروع بازاریابی دریافت نمی شود.

3 – در طرح تکسو هیچکس مجبور به خرید کالا نیست، بلکه یک فروشنده بدون خرید کالا می تواند به عنوان بازاریاب مشغول به فعالیت و کسب درآمد شود، بنابراین هيچ ريسكي وجود ندارد و هيچ كس به هيچ وجه ضرر نمي كند.

4 – فقط در قبال فروش محصولات، کارمزد به بازاریابان پرداخت خواهد شد و بابت جذب بازاریاب جدید هیچگونه کارمزدی پرداخت نخواهد شد.

5 – همه پرداخت ها و دریافت های بازاریابان از طریق حساب های بانکی در بانک های دارای مجوز از بانک مرکزی و مؤخر بر انجام عملیات بانکی و با درج کد رهگیری تراکنش در سیستم بانکی کشور انجام می گیرد.

6 – سامانه اینترنتی شرکت تکسو از قوی ترین و پیشرفته ترین امکانات برای ارایه گزارشات و انجام تراکنش های مالی بازاریابان استفاده می کند.

مجوز شرکت تکسو

تکسو