4 تکنیک فروش برای جذب مشتری

قطعا فروش به کسانی که به محصولات شما وابسته و علاقه‌مند هستند کار بسیار آسانی است چون این مشتریان از خرید خود از شما مطمئن هستند و تحقیقات خود راجع به محصول شما را انجام داده‌اند.

تنها کاری که باید انجام دهید پاسخ به سوالات این دسته از مشتریان است چون آنها شما را از بین رقبایتان انتخاب کرده‌اند.

4 تکنیک فروش برای جذب مشتری جدید

فروش محصول به کسانی که شما را نمی‌شناسند دشوار است اما غیرممکن نیست. با این 4 تکنیک فروش که در ادامه برایتان خواهیم گفت می‌توانید مشتریان جدید خود را جذب کنید.

تکنیک اول: از تجربه موفقیت خود استفاده کنید

همیشه سعی کنید موفقیت‌های گذشته خود را به یاد داشته باشید و تکرارشان کنید. این را به یاد داشته باشید ذهن انسان مانند یک موتور جستجو رفتار می‌کند و هر چیزی که به دنبالش هستید را نشان می‌دهد.

اگر روی اشتباهات گذشته فکر کنید و دائما به دنبالشان باشید به احتمال زیاد تنها چیزی که به آن خواهید رسید، شکست مجدد است و اگر بر روی موفقیت فروش و تجربه‌های موفق فروشتان تمرکز کنید قطعا نتیجه موفقیت آمیزی به دست خواهید آورد.

موفقیت در فروش

یک راه برای تقویت این طرز تفکر آن است که با مشتریانی که موفق به جذبشان شده‌اید تماس بگیرید و از آنان بپرسید چه چیزی در اولین تماس شما آنان را جذب کرده است.

پاسخ این دسته از مشتریان می‌تواند شما در استفاده از ترفندهای فروش یاری کند.

یک اصل مهم در فروش این است که، بهترین راه‌کارهای فروش را از کسانی پیدا می‌کنید که قبلا به آنها فروش موفق داشته‌اید.

تکنیک دوم : مشتری خود را کنجکاو کنید

یکی از تکنیک‌های بسیار آسان در فروش این است که متوجه شوید آیا مشتری کنجکاو است یا نه.

زمانی که با مشتری شروع به صحبت می‌کنید به او بگویید که یادآوری کنید در پایاین صحبت‌ها ، سوالی از شما بپرسم ، پس از پایان توضیحات مربوطه و پاسخ به سوالات به مشتری ، دقت کنید که به شما یادآوری می‌کند که از سوالی داشتید یا نه !

اگر یادآوری کند به شما یعنی در کار خود موفق بوده‌اید و توانستید مشتری را به سمت خود جذب کنید و اگر مشتری فراموش کرد یادآوری کند یعنی در کار خود موفق نبوده‌اید و باید تکنیک دیگری را امتحان کنید.

تکنیک سوم : روی محصولات متعصبانه صحبت نکنید

خیلی از فروشندگان در ظاهر نشان می‌دهند که روی محصولات خود تعصبی ندارند و فقط به فکر مشتری هستند اما مشتریان امروز بسیار هوشمند هستند و این ترفندها در برابرشان پاسخگو نیست.

تعصب روی محصول

فروشنده عزیز، حرفه‌ای رفتار کن و دست از تظاهر و فریب مشتری بردار.

برای مشتری محصول خود را ارائه دهید و از ویژگی‌های محصول که قرار است در زندگی مشتری چه تاثیری بگذارد توضیح دهید. زمانی که شما به جای تعصب ، خواص محصول خود را شفاف بیان کنید ، نظر مشتری را به سمت خرید خواهید برد.

تکنیک چهارم : رویاهای مشتری را بفروشید

ممکن است مشتریان به محصول شما علاقه نداشته باشند، اما مطمئن باشید به خودشان علاقه‌مند هستند فقط کافی است برایشان ا زتاثیر محصول خود در زندگیشان بگویید، بعد خواهید دید چه اتفاقی می‌افتد.

رویاهای مشتری را بیان کنیدبله شما مشتری را به سمت شنیدن صحبت‌هایتان در مورد محصول خود جذب کردید. حالا کافیست آرام آرام در مورد محصول خود صحبت کنید و اجازه دهید مشتری آن محصول را در ذهن خود و در منزل خود و یا هرجای دیگر تجسم کند. بله موفق شدید ، مشتریحالا حاضر است به شما گوش کند و این هنر شماست در فروش که بتوانید مشتری را تا مرحله خرید پیش ببرید.

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.