کاتالوگ محصولات بیز

نسخه چاپ شده

کاتالوگ محصولات بیز (بازاریابان ایرانیان زمین) دارای تمامی محصولات و عکس های جدید می باشد و آخرین محصولات اضافه شده در سبد کالایی در این کاتالوگ موجود می باشد.
تعداد کمی از آخرین نسخه این کاتالوگ باقی مانده است که می توانید با تخفیف ویژه خریداری کنید.

شرکت بازاریابان ایرانیان زمین که به اختصار ©BIZ نامیده می شود، با هدف اعتلای فرهنگ بازاریابی شبکه ای در ایران پا به عرصه وجود گذاشته و تمام تلاش و کوشش خود را در اجرای این امر مهم انجام خواهد داد. صنعت بازاریابی شبکه ای که بعد از گذشت بیش از یک دهه در کشور ما بعد از بومی سازی توانست جایگاه قانونی خود را پیدا کند، اکنون به عنوان یکی از قدرتمند ترین روش های فروش در ایران شناخته می شود که می تواند در آینده ای نزدیک الگوی فروش بسیاری از شرکت ها گردد ، در این راستا می تواند بسیاری از مشکلات مربوط به بیکاری در نسل جوان را برطرف نموده و اشتغالزایی انجام دهد. شرکت ©BIZاز طرح بازاریابی پیشرفته ای بهره برده که این طرح یکی از استاندارد ترین و بهترین روش های فروش در صنعت بازاریابی شبکه ای می باشد و در آن تمام استانداردها و معیارهای مورد ارزیابی توسط وزارت صنعت ، معدن و تجارت و نهادهای ذیربط که در صنعت بازاریابی شبکه ای در ایران وجود دارد، مورد عمل قرار گرفته است ، شرکت ©BIZ به صورت مستقیم زیر نظر کمیته نظارت بر بازاریابی شبکه ای وزارت صنعت ، معدن و تجارت فعالیت می نماید.

فعالیت شرکت ©BIZ معرفی و ارایه کالاها و خدمات معتبر در سبد فروش شرکت توسط بازاریابان و اعضای خود در قالب یک طرح درآمدزایی چند سطحی به مشتریان و مصرف کنندگان خود در سرتاسر ایران عزیز می باشد.
خاص بودن و بی همتا بودن محصولات شرکت به دلیل کیفیت بالا و تکنولوژی مورد استفاده در تولید و نوع خدمت رسانی آن که بصورت اختصاصی در اختیار شرکت قرار گرفته و عدم قابلیت کپی برداری از آنها که تحت قوانین کپی رایت بین المللی قرار دارد و همچنین ساختار درآمدزایی منحصر بفرد©BIZ این امکان را برای هر فردی ایجاد میکند تا به کسب درآمد سالم از طریق بازاریابی این محصولات بپردازد.

اُلویت اول مردم در جوامع صنعتی امروز، بهداشت و سلامتی جسم و روان بوده و هرچه تکنولوژی پیشرفت کند مضرات و آلودگیهای ناشی از آن بیشتر شده و این نیاز بیشتر احساس می شود، ما تلاش خود را خواهیم نمودتا سهم ما از بازار هدف با رشد روز افزونی روبرو گردد و بتوانیم سهم قابل توجهی از بازاریابی شبکه ای در ایران را در اختیار بگیریم.

قسمت اول :

رتبه : مشاور فروش
نوع پورسانت: تخفیف خرده فروشی

هر نماینده مستقل بعد از ثبت جایگاه به رتبه مشاور فروش رسیده و می تواند از طریق دفتر کار سایبری خود محصولات را برای مصرف شخصی یا ارائه به مشتریان خود ثبت سفارش کرده و طبق جدول زیر تخفیف دریافت نماید. به این ترتیب که نماینده محصول را با تخفیف خریداری می کند و آن را به قیمت خرده فروشی پیشنهادی شرکت به مشتری خود می فروشد.

مبلغ سفارش (تومان) درصد پورسانت
۰ تا ۱۴۹,۰۰۰ ۱۰%PV
۱۵۰,۰۰۰ تا ۲۹۹,۰۰۰ ۱۵%PV
۳۰۰٫۰۰۰ تا ۴۹۹٫۰۰۰ ۱۸%PV
۵۰۰,۰۰۰ تا ۹۹۹٫۰۰۰ ۲۰%PV
۱٫۰۰۰٫۰۰۰ و بیشتر ۲۲%PV
امتیاز فروش شخصی (PV) :

هر محصول یک امتیاز فروش شخصی دارد که درصدی از قیمت محصول است. در هر فاکتور جمع PV تمام محصولات داخل فاکتور محاسبه شده و PV فاکتور بدست می آید. و بعد بر اساس حجم سفارش، طبق جدول بالا تخفیف خرده فروشی محاسبه می شود.

مثال: یک نماینده سفارشی به مبلغ ۱۰۰٫۰۰۰ تومان را از طریق دفتر کار سایبری خود ثبت می­کند. با فرض اینکه امتیاز فروش شخصی محصولات سفارش داده شده ۸۰% قیمت محصولات باشد، طبق جدول ۱۰% از امتیاز آن را معادل ۸۰۰۰ تومان تخفیف می گیرد و محصول را به قیمت ۹۲٫۰۰۰ تومان از شرکت خریداری می کند.

۱۰۰٫۰۰۰ * ۸۰% = ۸۰٫۰۰۰ * ۱۰% = ۸٫۰۰۰

 

 دریافت پورسانت از قسمت های بعدی طرح سوددهی شرکت، مشروط به احراز شرایط فعالیت ماهانه می­باشد.

شرایط فعال بودن برای دریافت پورسانت از فروش مجموعه :

در هر ماه تنها نمایندگانی می توانند از فروش مجموعه خود پورسانت دریافت کنند که در آن ماه حداقل فعالیت را در شرکت داشته و شرایط اشتغال به فعالیت را احراز نموده باشند. هر نماینده در هر ماه کاری باید حدأقل مبلغ ١٠٠٫٠٠٠ تومان از محصولات موجود در سبد کالایی شرکت را از طریق دفتر کار سایبری ثبت سفارش کرده باشد تا واجد شرایط دریافت پورسانت از فروش مجموعه خود گردد.

کمپرس در پورسانت فروش نسلی

 فرض می کنیم مطابق شکل، شخص A شخص B را به عنوان نماینده در نسل اول خود معرفی کرده و شخص B نیز شخص C را، و D هم شخص E را به ترتیب معرفی کرده اند. شخص D با فعالیت خوب خود توانسته شبکه فروش گسترده ای در نسل اول خود ایجاد نماید و میزان فروش بالایی را نیز به خود اختصاص دهد. چنانچه در آن ماه کاری، شخص B و C هیچکدام از شرایط فعال بودن را نداشته باشند، این شبکه فروش در اصطلاح کمپرس شده و در آن ماه شخص D در نسل اول شخص A قرار می گیرد و شبکه فروش او هم به نسل دوم شخص A  منتقل می شود. این منوال تا زمانی ادامه پیدا می کند که شخص B و C در یک ماه موفق به احراز شرایط فعال بودن شوند.

تبصره ۱: کلیه شرط ها در طرح سوددهی بر اساس قیمت فروش محصولات در نظر گرفته شده است.

تبصره ۲: کلیه پورسانت ها بر اساس قیمت خرید محاسبه می شود.

قسمت دوم :

رتبه : نماینده فروش
نوع پورسانت : شروع سریع

هر نماینده مستقل می تواند بابت سفارشات شخصی که نمایندگان نسل ۱ و ۲ شبکه او در هر ماه ثبت می‌کنند، با توجه به مبلغ سفارشات، طبق جدول زیر پورسانت بگیرد.

مبلغ سفارش در هر فاکتور (تومان) درصد پورسانت نسل ۱ درصد پورسانت نسل ۲
۱۰۰,۰۰۰ تا ۱۹۹,۰۰۰ ۴%BV ۳%BV
۲۰۰,۰۰۰ تا ۴۹۹,۰۰۰ ۵%BV ۴%BV
۵۰۰,۰۰۰ تا۹۹۹,۰۰۰ ۶%BV ۴%BV
۱,۰۰۰,۰۰۰ و بیشتر ۸%BV ۵%BV

امتیاز فروش (BV) :

هر محصول یک امتیاز فروش دارد که درصدی از قیمت آن محصول است. این امتیاز معیار پرداخت پورسانت از فروش شبکه برای نماینده های فروش است. امتیاز فروش هر محصول در سبد کالای شرکت به هنگام سفارش محصول قابل مشاهده می باشد.

منظور از نسل چیست ؟

هر فردی که شما معرف وی می شوید و او مستقیماً توسط شما به عنوان نماینده شرکت مشغول به کار می­شود در نسل اول شما قرار می گیرد. لازم به ذکر است که هیچ محدودیتی برای داشتن نماینده مستقیم وجود ندارد. تمام نمایندگانی که توسط نماینده های نسل اول شما معرفی می شوند، نسل دوم شما محسوب می شوند، و این روند برای نسل های بعدی هم به همین گونه ادامه می‌یابد.

مثال: شخص A به طور مستقیم اشخاص B و C را تحت معرفی خود در وب سایت شرکت ثبت نام کرده است. و شخص B هم شخص D را تحت معرفی خود ثبت نام کرده است. در یک ماه کاری این اشخاص طبق جدول زیر سفارشات خود را ثبت کرده و پورسانت شخص A محاسبه شده است.

پورسانت شخص A درصد دریافتی نسل امتیاز فروش انجام شده (تومان) نماینده
۸۰٫۰۰۰ ۸% ۱ ۱٫۰۰۰٫۰۰۰ B
۱۵٫۰۰۰ ۵% ۱ ۳۰۰٫۰۰۰ C
۵۰٫۰۰۰ ۵% ۲ ۱٫۰۰۰٫۰۰۰ D
۱۴۵٫۰۰۰ جمع پورسانت شخص A

قسمت سوم :

رتبه : مدیر فروش
نوع پورسانت : فروش نسلی

هر نماینده بعد از احراز شرایط فعالیت می تواند پورسانت شروع سریع را از سفارشات افراد نسل ۱ و ۲ خود دریافت کند. در ادامه هر نماینده در صورت احراز شرایط جدول زیر می تواند به رتبه مدیر فروش برسد و به جای دریافت پورسانت شروع سریع، پورسانت فروش نسلی دریافت کند. در این قسمت شخص نماینده از فروش گروهی خود تا نسل ۶ شبکه کاری (بعد از اعمال کمپرس) طبق جدول زیر پورسانت دریافت می کند.

رتبه مدیریتی حداقل فروش شخصی (تومان) تعداد شاخه فروش هر شاخه (تومان) درصد دریافتی از امتیاز فروش دریافت پورسانت از نسل های
مدیر ۱ ستاره ۱۰۰٫۰۰۰ تومان ۱ آزاد ۵/۱ % ۱ تا ۴
مدیر ۲ ستاره ۱۰۰٫۰۰۰ تومان ۲ ۱٫۰۰۰٫۰۰۰ ۳ % ۱ تا ۵
مدیر ۳ ستاره ۱۰۰٫۰۰۰ تومان ۳ ۳٫۰۰۰٫۰۰۰ ۴ % ۱ تا ۶
مدیر ۴ ستاره ۱۰۰٫۰۰۰ تومان ۴ ۶٫۰۰۰٫۰۰۰ ۵ % ۱ تا ۶
مدیر ۵ ستاره ۱۰۰٫۰۰۰ تومان ۵ ۱۲٫۰۰۰٫۰۰۰ ۶ % ۱ تا ۶
  • تبصره ۱: چنانچه یک نماینده به طور همزمان واجد شرایط دریافت پورسانت شروع سریع و فروش نسلی باشد، به طور خودکار پورسانتی را دریافت می کند که مبلغ آن بیشتر است.
  • تبصره الحاقی : شرکت مجاز است جهت هماهنگی نمایندگان با طرح جدید، برای افرادی که دو شاخه با فروش بالای ۱ میلیون تومان دارند، حداکثر تا ۳ ماه پورسانت فروش نسلی را به جای ۵ نسل از ۶ نسل اول پرداخت نماید.
  • مثال : شخص A، در شبکه کاری خود ۳ شاخه مجزا توسط افراد B، C و D مطابق شکل ایجاد کرده، و فروش شخصی او بالای ۱۰۰٫۰۰۰ تومان بوده است. فروش انجام شده در شبکه او در شکل مقابل نشان داده شده است. پورسانت فروش نسلی شخص A در زیر محاسبه شده است:

میزان امتیاز فروش انجام شده در شبکه کاری شخص A در نسل ۱ تا نسل ۶ در هر شاخه در شکل مشخص شده است. با توجه به شکل، شخص A در شبکه کاری خود ۳ شاخه با فروش بالای ۳,۰۰۰,۰۰۰ تومان ایجاد کرده است. بنابراین طبق جدول، شخص A مدیر ۳ ستاره است و ۴% از مجموع امتیاز فروش ایجاد شده در نسل ۱ تا ۶ شبکه کاری خود را پورسانت دریافت می نماید.

                                           تومان ۷۲۰٫۰۰۰ =  %۴×  ۱۸٫۰۰۰٫۰۰۰ = ۳٫۰۰۰٫۰۰۰ + ۵٫۰۰۰٫۰۰۰ + ۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰

قسمت چهارم :

رتبه : راهبر فروش
نوع پورسانت : راهبری و گسترش تیم

هر نماینده می تواند با احراز شرایط این قسمت، از مجموع «امتیاز شاخه» ای که در شاخه های سبک شبکه کاری خود جمع آوری کرده بدون محدودیت نسل پورسانت دریافت کند. شرایط دریافت این پورسانت در جدول زیر مشخص شده است:

نام رتبه حداقل فروش شخصی (تومان) حداقل تعداد شاخه حداقل فروش هر شاخه (تومان) حداقل مجموع فروش گروهی (تومان)
راهبر فروش ۲۵۰٫۰۰۰ تومان ۲ ۵٫۰۰۰٫۰۰۰ ۱۵٫۰۰۰٫۰۰۰

  

تعریف شاخه سنگین : شاخه‌ای که در پایان ماه، در بین تمام شاخه‌ها بیشترین فروش در آن انجام شده است.

تعریف شاخه سبک : تمام شاخه های غیر از شاخه سنگین را شاخه سبک می نامیم.

تعریف امتیاز شاخه : هر ۵۰۰٫۰۰۰ تومان فروش در هر شاخه سبک ۱ امتیاز محسوب می شود.

در این قسمت ۲۱% از مجموع «امتیاز فروش» انجام شده در شرکت به نسبت امتیازات جمع آوری شده توسط هر نماینده بین آن ها تقسیم می شود.

  • تبصره ۱: نمایندگان مستقلی که به رتبه راهبر الماس و بالا رسیده اند ، جزء اشخاص برجسته شرکت به حساب آمده، در صورتی که در یک ماه کاری به هر دلیل شرط فعال بودن را احراز نکنند ،جایگاه آنها کمپرس نخواهد شد .
  • تبصره ۲: سقف پورسانتی که هر نماینده می تواند در هر ماه از این طرح دریافت کند طبق جدول زیر مشخص می‌شود:
سقف امتیاز سقف در آمد ماهانه (تومان) حداقل

فروش شاخه (تومان)

تعداد شاخه نام رتبه*
۶۰۰ ۱۵٫۰۰۰٫۰۰۰ ۵٫۰۰۰٫۰۰۰ ۲ راهبر الماس
۱۲۰۰ ۳۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ۵۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ۳ راهبر الماس آبی
۲۰۰۰ ۵۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ۸۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ۴ راهبرالماس سیاه
۳۰۰۰ ۷۵٫۰۰۰٫۰۰۰ ۱۲۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ۵ سفیر الماس آبی
۴۰۰۰ ۱۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ۲۵۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ۶ سفیرالماس سیاه

* رتبه های راهبری در هر مرحله بعد از رسیدن به سقف درآمد در آن رتبه احراز می شوند. برای مثال راهبر الماس شخصی است که با ۲ شاخه فعال توانسته سقف درآمد ۱۵٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان در ماه را دریافت کند.

 

مثال: فرض می کنیم شخص A در شبکه کاری خود ۳ شاخه ایجاد نموده که مطابق شکل فروش انجام شده در شاخه B معادل ۲۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان، شاخه C 10,000,000 تومان، و شاخه D 3,000,000 تومان است.  طبق تعریف، شاخه B در شبکه کاری شخص A ،  شاخه سنگین خواهد بود که بیشترین فروش در آن انجام شده است. مجموع امتیاز شاخه درشاخه های سبک شخص A (شاخه C و D) برابر ۲۶ است (۲۶ = ۵۰۰٫۰۰۰ / ۱۳٫۰۰۰٫۰۰۰).

فرض می کنیم کل امتیاز فروش انجام شده در شرکت در این ماه ۱٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان بوده است. در نتیجه ۲۱% آن برابر می شود با ۲۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان. اگر فرض کنیم مجموع امتیاز کل واجدین شرایط ۴۰۰۰ امتیاز بوده است،

میزان پورسانت شخص A برابر است با :

۹۱۰٫۰۰۰= (۲۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰/۶۰۰۰) *۲۶

قسمت پنجم :

هر نماینده با توجه به میزان فروش شخصی ماهانه خود، مطابق با میزان فروشی که در شبکه اش انجام شده، میزان مشخصی از طرح سوددهی پورسانت دریافت می کند که در جدول زیر مشخص شده است :

سقف پورسانت دریافتی از طرح سودهی شرکت (تومان) حداقل میزان فروش شخصی (تومان)
۲٫۵۰۰٫۰۰۰ ۲۵۰٫۰۰۰
۱۰٫۰۰۰۰٫۰۰۰ ۵۰۰٫۰۰۰
۲۵٫۰۰۰٫۰۰۰ ۷۵۰٫۰۰۰
نامحدود ۱٫۰۰۰٫۰۰۰

 

سیاست های تشویقی:

۱- پاداش مدیریت شرکت:

شرکت می تواند در انتهای سال به ۵ نفر از همکاران مستقلی که بیشترین فعالیت را داشته و در گروه خود هیچ اجبار به خریدی را انجام نداده اند پاداش ویژه ای تقدیم نماید.

۲- فروش ویژه:

شرکت مجاز می باشد جهت بزرگداشت ایام خاص در طی سال، افتتاحیه شعبات جدید، اعیاد و مناسبت های ملی و مذهبی و فصلی و تشویق همکاران مستقل ساعی کالاهایی که در طرح سوددهی وجود دارد را به صورت پکهایی از یک کالا و یا کالاهای مختلف که در سبد محصولات شرکت وجود دارد را به صورت فروش ویژه با قیمت کمتر و یا افزایش امتیاز فروش که در وبسایت شرکت اعلام می شود، به فروش برساند.

۳- جایزه:

شرکت می تواند جهت تشویق نمایندگان فعال و ایجاد انگیزه در رسیدگی جدی به شبکه فروش­شان، ایجاد ابتکار عمل و نوآوری، رقابت سالم در کار، رضایتمندی شرکت، به تشخیص خود و در صورت امکان، کالاهایی را بین نمایندگان شرکت در سمینارها و همایش های خود تقسیم نماید.

مجوز شرکت بازاریابان ایرانیان زمین

بیز