فعالیت غیر قانونی شرکت تخفیفات

این روزها گزارشات متعددی از فعالیت شرکتی با نام تخفیفات دریافت شده است که خبر از فعالیت شبکه ای این شرکت در سطح گسترده می دهد.

این روزها گزارشات متعددی از فعالیت شرکتی با نام تخفیفات دریافت شده است که خبر از فعالیت شبکه ای این شرکت در سطح گسترده می دهد.
بر طبق اعلام افرادی که در جلسات پرزنت این شرکت حضور یافته اند، روش فعالیت شرکت به صورت شبکه ای بوده و طرح درآمدی شرکت تبعیت از طرح غیر قانونی باینری که مورد استفاده شرکت هرمی کوئست بوده است، دارد. این شرکت همچنین اقدام به عضوگیری از بین بازاریابان شرکت های بازاریابی شبکه ای با وعده های واهی نموده است.

در مطالب قبلی به بازاریابان در رابطه با عضویت در این شرکت و سایر شرکت هایی که بدون مجوز اقدام به فعالیت شبکه ای می نمایند به طور مکرر هشدار داده شده است، اما متأسفانه باز هم شاهد سهل انگاری بازاریابان محترم هستیم.

برای آگاهی این دسته از افراد و همچنین شرکت هایی که با ادعای کذب در حال پیگیری بودن صدور مجوزشان اقدام به فعالیت و عضوگیری می نمایند، لازم دیدیم بخش نامه مصوبی که در این راستا توسطه کمیته محترم نظارت منتشر شده است را متذکر گردیم :

سایت http://www.networkmarketing.mimt.gov.ir تنها مرجع رسمی دولتی است که با هدف اطلاع رسانی در ارتباط با فعالیت بازاریابی شبکه ای مجاز راه اندازی شده است. دراین سایت علاوه بر مقررات، بخشنامه ها و تصمیمات کمیته نظارت بر عملکرد شرکت های بازاریابی شبکه ای، اطلاعات مربوط به شرکت های مجاز از قبیل فهرست شعب، محصولات قابل عرضه و … اطلاع رسانی می گردد. بنابراین توجه بازاریابان به موارد زیر الزامی است.

1- تنها عضویت در شرکت هایی که موفق به دریافت “پروانه کسب بازاریابی شبکه ای ” شده اند و در این سایت فهرست آنها اطلاع رسانی شده در چارچوب مقررات بلااشکال است؛ حتی شرکت های در شرف اخذ مجوز هم قبل از تحصیل پروانه کسب مذکور مجاز به شروع فعالیت و ثبت نام بازاریاب نیستند.

2- عضویت در سایر شرکت ها تحت هر عنوان که بصورت چند سطحی ( بیش از یک سطح) در قبال فروش کالا و یا خدمات (از قبیل ارائه کارت اعتباری، کوپن و یا تخفیفات) کمیسیون و پاداش پرداخت می کنند غیر قانونی و دارای عواقب و مسئولیت های حقوقی و کیفری است.

مسئولین شرکت های منظور به زودی با برخوردهای قضایی مواجه شده و افرادی که بدون توجه به تذکرات قانونی به عضویت این شرکت ها درآمده اند، متحمل خسارت خواهند گردید.

منبع : ایران هشدار

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.