طرح یونی لول

در مطلب قبلی طرح جدا شونده را با تمام مزیت ها و نقاط ضعفش مورد بررسی قرار دادیم؛ در این مقاله به بررسی طرح یونی لول خواهیم پرداخت.

طرح یونی لول
در این طرح بازاریابان فعال می توانند بابت سطوح متعددی کمیسیون دریافت کنند . برای مثال 5 درصد از هر سطح . این طرح همانند طرح جدا شونده است با این تفاوت که در آن گروه های جدا شونده وجود ندارد؛ همانند طرح جدا شونده شما امکان حمایت از تعداد نامحدود افراد را در سطح مقدماتی تان دارید، ولی در این طرح محدودیت در سطوح زیر دستی وجود دارد که شما می توانید برای آن ها دریافت پورسانت داشته باشید. در اکثر طرح های یونی لول حداکثر از 5 تا 7 سطح پورسانت پرداخت می شود که بنا بر قوانین کشور ها متفاوت است؛ علت این محدودیت این است که هر چقدر تعداد سطوح بیشتر باشد، شرکت باید پول بیشتری را به توزیع کنندگان بپردازد و یا مجبور است درصد کمتری از سود هر سطح را بپردازد.

مزیت ها
اولین مزیت این طرح سادگی آن است. این طرح به راحتی درک می شود و قابل توضیح دادن است. این مزیت کار را برای بازاریابان جدید آسان می کند و احتمال مشارکت داوطبان را افزایش می دهد. این طرح همانند طرح جداشونده تعداد نامحدود افراد را در سطح یک مورد حمایت قرار می دهد، ولی چون الزام حجم شخصی و گروهی برای طی کردن پلکان ترقی را ندارد آسان تر از طرح جدا شونده است و برای افراد پاره وقت مناسب تر است. یکی دیگر از مزیت های این طرح پاداش های ویژه و نامحدودی است که پرداخت می شود. در طرح هایی که نسبت پورسانت پرداختی در تمام سطوح یکی است افراد در سطح انتهایی به اندازه سطوح اولیه پورسانت دریافت خواهند کرد و این یک انگیزه برای بازاریابان جدیدالورود خواهد بود.

نقاط ضعف طرح
یکی از نقاط ضعف طرح این است که بازاریاب برای دست یابی به پاداش های نامحدود می بایست ده تا پانزده لیدر (افرادی که به سطوح مشخصی از حجم فروش دست پیدا کرده اند ) را در سطح مقدماتی شان داشته باشند که این محدودیت منجر می شود فقط افراد با سابقه و تاپ لیدر ها توان دست یابی به این پاداش ها را داشته باشند و اکثریت پاره وقت و به ویژه افراد جدید الورود نتوانند از این حق بهره مند شوند، زیرا امکان برآورده کردن شرایط را ندارند.
از طرفی دیگر افراد با سابقه و تاپ لیدر ها طرح پلکانی را ترجیح می دهند زیرا که فقط تا سطح 5 الی 7 می توانند به پورسانت دست پیدا کنند و از ما بقی سطوح که جمعیت زیادی را هم داراست، نمی توانند دریافتی داشته باشند حتی اگر سطوح دیگر آن ها پرجمعیت باشد.
در قسمت مزیت های طرح ذکر شده افراد سطوح انتهایی به اندازه سطوح ابتدایی می توانند پورسانت دریافت کنند به شرطی که درصد پرداختی پورسانت برای همه سطوح برابر باشد، اما در برخی از طرح ها برای دو یا سه سطح اول درصد پورسانت پرداخت بالاتری خواهد شد و برای سطوح زیرین آن پورسانتی پرداخت نخواهد شد که این موضوع نیز انگیزه افراد با سابقه را از بین خواهد برد.

طرح یونی لول

منبع : ایران هشدار

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.