بررسی شرکت It works

شرکت It works یکی دیگر از شرکت های بازاریابی شبکه ای است که در سال 2001 تأسیس شده و دفتر مرکزی آن در شهر Bradenton ایالت فلورایدا واقع شده است. این شرکت تولید کننده مکمل های غذایی و محصولات مراقبت از پوست است که بازاریابی چند سطحی را به عنوان روشی برای توزیع محصولات خود انتخاب کرده است. محصولات فرم دهنده، اولین کالایی بود که شرکت در ابتدا، فعالیت خود را با آن آغاز کرد؛ اما بعد ها مکمل های غذایی و محصولات ضد پیری هم با هدف کمک به مصرف کنندگان برای کاهش وزن و حفظ سلامتی، به خط تولید آن اضافه شد.
این شرکت همانند سایر شرکتهای فعال در این عرصه نکات مثبتی را به همراه نقاط منفی در عملکرد خود دارا است.
نکات مثبت شرکت در طبیعی بودن محصولات، تخفیفات ارائه شده و هزینه های ورودی پایین آن خلاصه شده است.

محصولات طبیعی
یکی از ادعاهایی که شرکت در مورد محصولاتش ارائه کرده، طبیعی بودن این محصولات و دارا بودن پایه گیاهی آن است.
محصولات فرم دهنده بدن ارائه شده توسط شرکت کمک به استحکام پوست کرده و مکمل های غذایی شرکت برای کاهش اشتها، افزایش سرعت رشد ناخن و مو و سلامت پوست طراحی شده اند.

هزینه های ورودی پایین
هزینه مشارکت در شرکت It works بسیار پایین است به گونه ای که بازاریابان با پرداخت 99 دلار برای بسته های آغازین که حاوی چهار جعبه از محصولات فرم دهنده بدن، مواد کمک کننده به بازاریابی، کارت بازاریابی و کاتالوگ محصولات است، می توانند فعالیت خود در شرکت را آغاز کنند.
نمایندگان فروش شرکت می توانند از آموزش های آنلاین، از مربی آموزشی که به رشد فردی و بازاریابی آن ها کمک می کند و نیز از وب سایت رایگان به مدت 30 روز بهره مند شوند.

کمیسیون و پاداش
این شرکت، سطوح چندگانه پورسانت، پاداش و مشوق ها را برای بازاریابانش در نظر گرفته است. پاداش هایی که در نظرگرفته شده به دودسته پاداش کارشناسان فروش و زیر مجموعه تقسیم می شود. دامنه کمیسیون که برای فروش مجموعه ای در نظرگرفته شده 2 تا 10 درصد حجم فروشی است که توسط اعضای مجموعه صورت گرفته می باشد.
توزیع کنندگان که در جذب نیرو و افزایش حجم فروش زیر مجموعه خود تلاش می کنند، مشوق هایی را از شرکت دریافت می کنند.

تخفیفات
بازاریابانی که حداقل 2 مشتری ترجیحی را در شرکت ثبت نام کنند، می توانند از تخفیف در قیمت محصولاتی که برای مصرف شخصی خود خریداری کرده اند بهره مند شوند.

نکات منفی شرکت It Works :

پتانسیل درآمدی پایین شرکت
میانگین درآمدی که توزیع کنندگان It works در ماه به دست می آورند، کمتر از 300 دلار در هر ماه است. علاوه بر آن، بازاریابان باید ماهیانه حداقل 80BV در طرح autoship ثبت کنند تا واجد صلاحیت دریافت پورسانت شوند.
این مقدار تقریبا مساوی با میزان 112 دلار خرید است.

نبود شواهد علمی
It works هیچ مستند علمی را که در مورد فواید محصولات خود ادعا کرده، ارائه نداده است. همچنین انجمن غذا و دارو هشدار داده استفاده از محصولات فرم دهنده بدن می تواند برای سلامتی مضر باشد.

جزئیات آموزشی نامشخص
این شرکت، جزئیات برنامه های آموزشی خود به ویژه آموزش های مختص بازاریابان جدید الورود را که در وب سایت نیست، ارائه می دهد.
آمارها نشان می دهد، افرادی که تجربه کمی در فروش دارند و یا در چالش های بازاریابی نبوده اند، به دنبال آموزش های اضافی در خارج از شرکت رفته و یا اینکه فرصت های کاری دیگر را انتخاب می کنند.

در ادامه بیان نکات مثبت شرکت باید بگوئیم این شرکت در لیست 100 شرکت برتر سایت اخبار فروش مستقیم، رتبه 56 را به خود اختصاص داده است.

منبع : ایران هشدار

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.